Hakkımızda

MarSUN Solar, Marsan Marmara Holding A.Ş.’nin 35 yılı aşkın tecrübesi ile holding bünyesinde önemli bir atılım olarak, 2016 yılında Kocaeli İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur.

Firma olarak ürünlerimiz ile sektörde farklılık yaratmayı ve yüksek verimlilik oranlarımız ile Türkiye’de ve dünyada fotovoltaik enerjiyi, elektrik üretiminde en uygun opsiyonlardan biri haline getirmeyi amaçlamaktayız.

Halihazırda OEM üretimi gerçekleştirdiğimiz fabrikamızın sahip olduğu 300 MW’lık kapasiteyi, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde 370 MW’a çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. Türkiye’de gelişmekte olan çatı üzeri güneş enerjisinde sektörün hızlı gelişimini sağlayan firmalardan olmayı hedeflemekte; bunun yanında, güneş enerjisi alanında hammadde yan sanayi üzerine yapacağımız yatırımlar ve gelişirmekte olduğumuz güneş enerjisi projeleri üzerinde çalışmaktayız. Yurtdışı yatırımlarımız kapsamında ise, Kuzey Afrika’da kurulacak güneş paneli üretim fabrikamız için görüşmelerimiz sürmektedir.

Önümüzdeki 5 yılın öngörülen teknolojik gelişmelerini rahatlıkla uygulayabilecek teknolojiye sahip fabrikamız, alanında uzman kadromuz ve üretim kalitemiz ile her geçen gün sektörde daha da tanınır hale gelmekteyiz. Çin, Tayvan ve Türkiye’den oluşturduğumuz ekibimizin çok kültürlü yapısı ve deneyimi sayesinde etkin olduğumuz alanlarda farklılık yaratmaktayız.